Przejdź do treści

Nowy Sącz. Nielegalny tytoń przechowywał w wynajmowanych garażach

noc, fragment dachu radiowozu z włączoną lampą błyskową

Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali mężczyznę, który w wynajmowanych garażach przechowywał nielegalną krajankę tytoniu oraz papierosy.

Sądecka policja, specjalizująca się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej, zidentyfikowała i zatrzymała 56-letniego mieszkańca Nowego Sącza, podejrzanego o posiadanie nielegalnego tytoniu i papierosów. W ramach działań prowadzonych we wrześniu bieżącego roku, funkcjonariusze dokonali przeszukania dwóch wynajętych przez podejrzanego garaży. W trakcie przeszukania znaleziono trzy duże worki jutowe zawierające krajankę tytoniu o łącznej wadze 41 kilogramów oraz cztery kartonowe pudła z blisko 35,5 tysiącem papierosów. Zarówno tytoń, jak i papierosy nie posiadały wymaganych polskich znaków akcyzy skarbowej, co stanowiło naruszenie przepisów.

Działania podejrzanego wpłynęły na uszczuplenie Skarbu Państwa o kwotę przekraczającą 70 tysięcy złotych, dlatego mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do sądeckiej komendy. Tam usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego. Teraz grozi mu surowa kara w postaci wysokiej grzywny, pozbawienia wolności albo obie te kary jednocześnie.