Przejdź do treści


W piątek odbędzie się ogólnopolski protest rolników. Utrudnienia spodziewane są również w Nowym Sączu

Traktor

W piątek 9 lutego rolnicy zaplanowali ogólnopolski protest, który odbędzie się również w Nowym Sączu. W godzinach od 9:00 do 16:00 spodziewane są utrudnienia w ruchu zarówno w samym mieście, jak i na drogach dojazdowych.

Według zgłoszenia organizatora w Nowym Sączu protest rolników odbędzie się na parkingu (tzw. „Jojko”) przy al. Józefa Piłsudskiego w godzinach od 9:00 do 13:00. Po zakończeniu zgromadzenia, uczestnicy planują przemieścić się ulicami miasta, poczynając od Ronda Solidarności do Ronda Jana Pawła II, obejmując trasę przez ulice płk. W. Beliny-Prażmowskiego, Nowochruślicką, J. Pieczkowskiego, W. Witosa, aż do Ronda Jana Pawła II i tą samą trasą z powrotem w kierunku Ronda Solidarności.

Według informacji podanych przez organizatorów, przemieszczanie się pojazdów rolniczych po wyznaczonej trasie może potrwać do godziny 16:00. Ze względu na to, że będą to godziny szczytu, należy być przygotowanym na możliwe utrudnienia w ruchu.

Rolnicy protestują w całej Europie

W wielu krajach Europy, rolnicy podjęli działania protestacyjne w odpowiedzi na niekontrolowany napływ produktów rolnych z Ukrainy. Dodatkowo, ich postulaty obejmują odstąpienie od wymogów zawartych w tzw. Zielonym Ładzie. Według nich, te regulacje mające na celu ochronę środowiska przyczyniają się do ograniczenia produkcji rolnej w Europie poprzez nałożenie dodatkowych obciążeń. Protestujący domagają się usunięcia tych przeszkód oraz stworzenia bardziej sprzyjającego środowiska dla rolnictwa w Unii Europejskiej.

/ Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay