Przejdź do treści


Bartkowa-Posadowa. Samochód osobowy wypadł z drogi i dachował

Bartkowa-Posadowa - Dachowanie samochodu osobowego

We wtorek 23 kwietnia o godzinie 15.57, w miejscowości Bartkowa Posadowa, samochód osobowy wypadł z drogi gminnej i dachował. Poszkodowana została jedna osoba.

Zaraz po otrzymaniu zgłoszenia, zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Gródek nad Dunajcem ruszyły na miejsce zdarzenia. Na miejscu okazało się, że kierowca, podczas zjazdu ze wzniesienia, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo, co doprowadziło do przewrócenia się pojazdu na dach.

Działania strażaków skupiły się na stabilizacji pojazdu oraz udzieleniu pomocy poszkodowanemu. Przy użyciu drewnianych klinów ustabilizowano pojazd. Po otwarciu drzwi od strony pasażera, strażacy mogli wejść do środka i ewakuować kierowcę. Poszkodowany został przekazany ratownikom medycznym Pogotowia Ratunkowego, którzy podjęli dalsze działania w zakresie udzielenia pomocy medycznej.

Z uwagi na wycieki oleju i niemożność odłączenia zasilania w pojeździe, konieczne było postawienie pojazdu na koła, a następnie przepchnięcie go na boczną drogę, aby umożliwić swobodny przepływ ruchu. W międzyczasie, strażacy zajęli się sorpcją rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunięciem pozostałości po kolizji z drogi. Poszkodowany kierowca został przewieziony do szpitala.

/źródło: KM PSP Nowy Sącz