Przejdź do treści


Seryjni złodzieje zatrzymani przez sądecką policję

noc, fragment dachu radiowozu z włączoną lampą błyskową

Dwóch mężczyzn z Nowego Sącza zostało zatrzymanych przez policję po serii przestępstw, w tym kradzieży z włamaniem do miejscowej plebanii. Policjanci udowodnili im również inne przestępstwa popełnione w ostatnich dniach. Obaj mężczyźni, w wieku 18 i 33 lat, staną teraz przed poważnymi konsekwencjami prawymi.

18 kwietnia sądecka policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży na plebanii. Po intensywnych poszukiwaniach zatrzymano jednego z podejrzanych, który próbował uciec na rowerze. Przy nim znaleziono skradzione przedmioty oraz inne dowody przestępstwa. Drugi podejrzany został schwytany kilka godzin później.

Śledczy ustalili, że mężczyźni popełnili kilka innych przestępstw, w tym włamania do autobusu, kradzieże z budynku stolarni i kolejne kradzieże rowerów. Całkowita wartość skradzionych przedmiotów szacowana jest na blisko 13 tysięcy złotych Za te przestępstwa grozi do 10 lat więzienia, jednak z uwagi na to, że sądeczanie dopuścili się tych czynów w krótkich odstępach czasu, wykorzystując taką samą sposobność, sąd może orzec wyższy wymiar kary. Ponadto starszy z podejrzanych działał w warunkach tzw. multirecydywy.

/źródło: KMP Nowy Sącz