Przejdź do treści

Nowy Sącz. We wtorek 20 lutego rolnicy znowu wyjadą na ulice

Protest rolników

Rolnicy zapowiedzieli ogólnopolski protest we wtorek 20 lutego, utrudnień należy spodziewać się również w Nowym Sączu.

Od godziny 11:30 do około godziny 13:00, kolumna ciągników przemieszczać się będzie przez główne arterie Nowego Sącza, obejmując ulice: Węgierską, św. Kunegundy, Zygmuntowską, Królowej Jadwigi, Rondo Solidarności, Pułkownika W. Beliny – Prażmowskiego, a także fragment Drogi Krajowej 28 Nowochruślickiej oraz ulice: Janusza Pieczkowskiego i Wincentego Witosa, kończąc trasę na Rondzie Jana Pawła II.

Następnie, od godziny 13:00 do około godziny 15:00 planowana jest blokada Ronda Jana Pawła II. W tym czasie ulice Tarnowska, Wincentego Witosa oraz Obwodnica Północna będą nieprzejezdne dla pojazdów.

Rolnicy protestują w całej Europie

W wielu krajach Europy, rolnicy podjęli działania protestacyjne w odpowiedzi na niekontrolowany napływ produktów rolnych z Ukrainy. Dodatkowo, ich postulaty obejmują odstąpienie od wymogów zawartych w tzw. Zielonym Ładzie. Według nich, te regulacje mające na celu ochronę środowiska przyczyniają się do ograniczenia produkcji rolnej w Europie poprzez nałożenie dodatkowych obciążeń. Protestujący domagają się usunięcia tych przeszkód oraz stworzenia bardziej sprzyjającego środowiska dla rolnictwa w Unii Europejskiej.

/ fot. Maciej Berowski