Przejdź do treści


Nowy Sącz. We wtorek 7 maja zamkną dla ruchu samochodowego przejazd kolejowy na ul. Kościeszki

Przebudowa linii kolejowej nr 104 na terenie Nowego Sącza

W najbliższych dniach mieszkańcy Nowego Sącza będą musieli dostosować się do istotnych zmian w organizacji ruchu drogowego. Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu przekazał do publicznej wiadomości informację o planowanym zamknięciu dla ruchu samochodowego przejazdu kolejowego na ulicy Kościuszki, które ma wejść w życie już od wtorku, 7 maja.

Decyzja ta związana jest z realizacją ambitnej inwestycji kolejowej na terenie naszego miasta, której głównym inwestorem jest PKP PLK S.A. Od godziny 4:00 rano 7 maja, ulica Kościuszki będzie zamknięta dla ruchu samochodowego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Żeglarską do skrzyżowania z ulicą Wąsowiczów. Ponadto, odcinek ulicy Szwedzkiej, pomiędzy ulicami Kościuszki a Pijarską, również zostanie objęty zakazem przejazdu dla pojazdów. Mimo zamknięcia dla pojazdów, ruch pieszy będzie nadal możliwy, dzięki wyznaczonym przejściom dla pieszych.

Dla ułatwienia komunikacji i zapewnienia płynności ruchu, Miejski Zarząd Dróg wyznaczył objazdy przez ulice Jagiellońską, Mickiewicza i Żeglarską. Warto również zaznaczyć, że dojazd do posesji pozostanie możliwy.

/źródło: MZD Nowy Sącz