Przejdź do treści


Uwaga! W sobotę duże utrudnienia w ruchu na drogach Sądecczyzny związane z wyścigiem kolarskim

kolarze na trasie wyścigu

W sobotę, 18 maja mieszkańcy i kierowcy na terenie Sądecczyzny muszą przygotować się na poważne utrudnienia w ruchu drogowym. Wszystko za sprawą IV etapu ORLEN Wyścigu Narodów, który tego dnia przebiegać będzie przez powiat nowotarski, limanowski, nowosądecki, gorlicki oraz jasielski.

Tegoroczny ORLEN Wyścig Narodów to prestiżowe wydarzenie kolarskie, które odbędzie się w dniach 15-19 maja. W rywalizacji sportowej udział wezmą 22 reprezentacje narodowe oraz trzy drużyny kolarskie z Polski. Wyścig podzielony jest na pięć etapów, z czego dwa pierwsze rozegrane zostaną w Czechach, trzeci na Słowacji, a dwa ostatnie w Polsce.

Trasa IV etapu

IV etap wyścigu rozpocznie się w sobotę, 18 maja, o godzinie 11:45 w Niedzicy (start ostry o 12:05 z Krośnicy). Zawodnicy będą mieli do pokonania najdłuższy odcinek o długości 175 kilometrów. Trasa poprowadzi przez teren powiatu nowosądeckiego, gdzie kolarze pojawią się około godziny 13:00 w Woli Kosnowej. Następnie peleton przejedzie przez miejscowości Wola Piskulina, Zagorzyn, Łącko, Czarny Potok, Olszana, Olszanka, Naszacowice, Podegrodzie, Stadłą, Brzezna i Stary Sącz.

W Nowym Sączu kolarze pojadą ulicami Węgierską i Biegonicką w kierunku Łazów Biegonickich, potem ulicą Mała Poręba w stronę Nawojowej, Popardowej Niżnej, Kamionki Małej, Kamionki Wielkiej, Królowej Polskiej, Królowej Górnej, Boguszy, Binczarowej i Florynki. Peleton opuści teren powiatu nowosądeckiego około godziny 14:35, kontynuując trasę przez powiat gorlicki i jasielski.

Z uwagi na wyścig, na całej trasie przewiduje się znaczne utrudnienia w ruchu kołowym. Ruch będzie wstrzymywany na czas przejazdu zawodników, co może powodować kilkunastominutowe, a nawet kilkugodzinne opóźnienia w przemieszczaniu się.