Przejdź do treści


Ktoś oferuje Ci unijne dofinansowanie? Bądź ostrożny!

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

W ostatnim czasie w całej Małopolsce nasiliły się działania osób, które próbują wyłudzić pieniądze od małopolskich przedsiębiorców lub osób zainteresowanych otrzymaniem wsparcia ze środków unijnych. Oszuści często obiecują zdobycie dotacji chociażby na naukę języków obcych, a aby ją otrzymać wymagają opłaty za przekazanie dokumentów rzekomo niezbędnych do ubiegania się o dofinansowanie. W rzeczywistości działania te są tylko próbą wyłudzenia pieniędzy.

W swoich działaniach wiele tych osób bezprawnie posługuje się chociażby herbem Małopolski, dlatego prosimy wszystkich mieszkańców regionu o zachowanie ostrożności. Przypominamy również, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z funduszami unijnymi można skontaktować się ze specjalistami punktów informacyjnych funduszy europejskich. Działają one w pięciu miastach regionu (w Krakowie, Chrzanowie, Tarnowie, Nowym Targu i Nowym Sączu), a informacje udzielane przez ich pracowników są całkowicie bezpłatne.

Więcej informacji na temat możliwości skorzystania ze środków unijnych można znaleźć również na stronie www.rpo.malopolska.pl

/Biuro Prasowe UMWM/

Tagi: