Przejdź do treści


100 000 masek ochronnych od Vitberga

produkcja masek ochronnych - fot. Vitberg

Producent sprzętu medycznego, firma Vitberg, do końca marca wyprodukuje 100 000 masek ochronnych. Dzięki zaangażowaniu prezydenta miasta, 5 000 sztuk trafi do Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu.

Tradycyjnie dla wszystkich produktów firmy, maski są produkowane ręcznie, w Nowym Sączu, przez 70-osobową załogę. Vitberg planuje też uruchomienie produkcji kolejnych niezbędnych akcesoriów ochronnych dla pracowników służb medycznych i do codziennego użytku przez Polaków.

Maseczka na twarz wydaje się prostym produktem, i może takim być. Ale diabeł tkwi w szczegółach. Na rynku obecnie nie ma praktycznie żadnych materiałów, tradycyjnie używanych do produkcji maseczek. Musieliśmy sami bardzo szybko opracować technologię i sposób produkcji, który będzie jednocześnie efektywny i bezpieczny – nie chodzi o to, żeby założyć na twarz cokolwiek, ale żeby ryzyko zakażenia było jak najmniejsze – mówi Kasia Plata, kierownik produkcji Vitberg.

Rozwój produkcji 5-warstwowych masek ochronnych jest oczywiście reakcją na zapotrzebowanie mieszkańców, ale i służb medycznych, wynikające z zagrożenia COVID-19. Na prośbę Prezydenta miasta, pierwsze 5 000 sztuk zostanie przekazanych Szpitalowi Specjalistycznemu im. J. Śniadeckiego.

Przekazanie masek szpitalowi, to nasz skromny gest wdzięczności za możliwość funkcjonowania w naszej społeczności. Liczę na to, że będzie miał on też dla wszystkich wymiar symboliczny – musimy trzymać się razem, pomagać sobie. Wspieramy też kolejne szpitale. Róbmy wszyscy co w naszej mocy, aby nie ulec wszechobecnemu lękowi i obawom o przyszłość, bo ta sytuacja to także test naszej solidarności i zaradności. Jestem bezpośrednim człowiekiem, więc mówię wprost – sąsiedzi, przyjaciele, nieznajomi których spotykam na ulicy – myjcie ręce, przestrzegajcie zasad i noście maski. To niewiele a może wiele zmienić – powiedział Jacek Sikora, założyciel Vitberga

Bardzo się cieszę, ze lokalna firma wspiera nas w tej trudnej sytuacji – wszyscy pracujemy! Dziękuję firmie Vitberg! – dodaje Prezydent Miasta Ludomir Handzel.

Jacek Sikora zwraca też uwagę, na szczególną grupę odbiorców – o pracy których często zapomina się w przekazach medialnych.

Grupą użytkowników, o której myślimy w szczególny sposób, są fizjoterapeuci. Prędzej czy później wrócą oni do pracy, niektórzy pracują już teraz, nie odeszli od pacjentów. Codziennie stykają się z dziesiątkami osób. Pracujemy nad specjalną ofertą i kolejnymi produktami, zwiększającymi bezpieczeństwo pracy dla wszystkich fizjoterapeutów w Polsce. Jesteśmy producentem sprzętu medycznego, z którego fizjoterapeuci korzystają. Znamy dobrze potrzeby i zagrożenia tej pracy, dlatego jestem przekonany, że możemy ich bardzo w tej sytuacji wspomóc – podsumowuje Jacek Sikora.

Maski będą dodawane do wszystkich zamówień, realizowanych w sklepie internetowym: https://www.vitberg.com/sklep

/źródło: Vitberg