Przejdź do treści


Nowy Sącz. Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 45 do 74 lat

Bezpłatne badania w mammobusie

LUX MED Diagnostyka zaprasza kobiety w wieku od 45 do 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ. Program ten stanowi istotny krok w dbaniu o zdrowie kobiet oraz wczesnym wykrywaniu potencjalnych zagrożeń dla ich zdrowia.

Kto może skorzystać z programu?

Panie w wieku od 45 do 74 lat mają możliwość skorzystania z bezpłatnej mammografii w ramach programu zgodnie z następującymi zasadami:
– Co 24 miesiące, jeśli nie miały wcześniej zdiagnozowanej złośliwej zmiany nowotworowej w piersi.
– Co 12 miesięcy, jeśli zakończyły leczenie raka piersi i przeszły 5-letni okres monitorowania po zakończonym leczeniu.
– Co 12 miesięcy, jeśli po 5 latach od leczenia chirurgicznego raka piersi nadal pozostają w trakcie uzupełniającej hormonoterapii (HT).

W programie wyłączone są kobiety objęte „Opieką nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi lub raka jajnika” lub „Kompleksową opieką onkologiczną nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi”.

Jak skorzystać z programu?

Przy określeniu wieku należy wziąć pod uwagę rok urodzenia. Badanie w ramach programu można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez konieczności posiadania skierowania lekarskiego.

Gdzie można skorzystać z badań?

Zapraszamy Panie do mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED w:
– **Nowym Sączu** – 24 kwietnia w godzinach od 10:00 do 17:00, przy markecie Kaufland, ul. Bulwar Narwiku 22.

Dlaczego warto regularnie się badać?

Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala ona na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie i daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia. Stały monitoring pozwala usprawnić kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę oraz przyspieszyć ewentualne konieczne leczenie.

Jak się zarejestrować?

Rejestracja na badanie mammograficzne możliwa jest pod numerem telefonu: 22 880 90 80 ( wew. 3). W celu weryfikacji uprawnień do badania należy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie zostały one wykonane w pracowni LUX MED.