Znęcał się nad matką. Teraz odpowie za swoje czyny

Opublikowano 30 lipca 2019 przez
Znęcał się nad matką. Teraz odpowie za swoje czyny
Policja Nowy Sącz – fot. materiały własne

Sądeccy policjanci zatrzymali sprawcę przemocy domowej, który odpowie za psychiczne i fizyczne znęcanie nad swoją matką. Na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Prokurator Rejonowy zastosował wobec 27-latka środki zapobiegawcze.

Dozór Policji połączony z zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakaz okresowego opuszczenia wspólnego lokalu mieszkalnego to środki zapobiegawcze, jakie zastosował Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu wobec 27-letniego sądeczanina, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką. Mężczyzna od 2014 roku, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, podczas których poniżał, groził i stosował przemoc fizyczną wobec swojej matki, a także niszczył sprzęt będący wyposażeniem mieszkania. Ponadto, podczas jednej z awantur, trzymając w ręku nóż skierowany w stronę matki, domagał się, by opuściła swoje mieszkanie.

Materiał dowodowy zebrany przez sądeckich funkcjonariuszy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad kobietą. Teraz 27-latek poniesie konsekwencje swoich czynów. Za to przestępstwo, zgodnie z art. 207 § 1 Kodeksu karnego, grozi mu kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Pamiętajmy, że na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Jeśli jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy domowej nie obawiaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny!

/źródło: KMP Nowy Sącz