Przejdź do treści

Kryniccy policjanci zatrzymali dwóch włamywaczy

Policjanci z Krynicy-Zdroju schwytali dwóch młodych mieszkańców kurortu, którzy włamali się do drewnianego kiosku handlowego i ukradli kasę. Za kradzież z włamaniem oraz posiadanie narkotyków dwaj dwudziestodwulatkowie mogą spędzić nawet 10 lat w więzieniu.

22 marca bieżącego roku, policjanci z Krynicy-Zdroju otrzymali zgłoszenie o włamaniu do drewnianego kiosku handlowego na terenie uzdrowiska, skąd zginęła kasa. Mundurowi natychmiast przystąpili do działania, by wyjaśnić okoliczności przestępstwa oraz zatrzymać sprawców. Zespół śledczy z krynickiego komisariatu pracował na miejscu, zbierając ślady, które zostały zabezpieczone przez techników kryminalistyki.

W trakcie dalszych działań policjanci ustalili, że za włamaniem stoją dwaj młodzi mężczyźni, których rysopisy zostały przekazane wszystkim funkcjonariuszom w Krynicy. 26 marca, podczas rutynowej kontroli na terenie uzdrowiska, mundurowi zauważyli dwóch mężczyzn pasujących do opisu podejrzanych. Dwudziestodwulatkowie zostali zatrzymani pod zarzutem popełnienia przestępstwa.

Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi im od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, odpowiadać będą za posiadanie marihuany oraz ecstasy, które zostały znalezione przez policję w ich domach.

/źródło: KMP Nowy Sącz