Przejdź do treści


Uprawiał marihuanę – Teraz grozi mu do 10 lat więzienia

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Sądeccy policjanci ujawnili i zlikwidowali w pełni profesjonalną plantację konopi indyjskich w domu jednorodzinnym na terenie Sądecczyzny. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 600 tyś. zł.

Jak przekazała naszemu portalowi sierż. szt. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – 20 czerwca br. policjanci z Referatu Narkotykowego sądeckiej komendy oraz Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej na podstawie własnych ustaleń zlikwidowali w pełni profesjonalnie zorganizowaną i prowadzoną plantację konopi indyjskich. Uprawą zajmował się 31-letni mężczyzna pochodzący z terenu południowej Polski. Jego dorodna plantacja była nieźle zabezpieczona. Przeszukanie domu dało spodziewany efekt. Na zaadaptowanym poddaszu policjanci odkryli wydzielone pomieszczenie, w którym 31-latek ukrył w pełni profesjonalną hodowlę konopi indyjskich. Jedyną drogą, którą można było się do niego dostać była… szafa, w której znajdowało się specjalne przejście. Bardzo pomysłowe, ale policjanci nie dali się zwieść.

Policjanci zabezpieczyli 46 roślin konopi indyjskich, z których po zasuszeniu można pozyskać 9 kg. marihuany tj. 18 tyś. działek dealerskich o czarnorynkowej wartości około 480 tyś. zł. Ponadto podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli 2 kg. suszu o wartości około 120 tyś. zł. Dodatkowo ujawniono kilkaset grzybków halucynogennych, a także 15 litrów spirytusu niewiadomego pochodzenia. Zabezpieczono również wyposażenie służące do uprawy konopi indyjskich m.in. lampy, wentylatory, instalację wentylacyjno-filtrującą o wartości około 30 tyś. zł.

22 czerwca br. Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec 31-letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, usłyszał on także zarzuty uprawy konopi i posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co może mu grozić nawet do 10 lat więzienia. (art. 63 § 3 oraz 62 § 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomani).

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu