Starosta pojedzie na rowerze dla Stasia!

Opublikowano 29 maja 2020 przez
Starosta pojedzie na rowerze dla Stasia!
Marek Kwiatkowski Starosta Nowosądecki

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski objął honorowym patronatem VII Międzynarodowy Bieg Charytatywny Run 4 a Smile. To akcja charytatywna, dzięki której można uratować życie małego Stasia Gołębia. Dodatkowo, starosta przekazał na aukcję obraz autorstwa Wacława Jagielskiego i pojedzie na rowerze, aby wesprzeć akcję!


Staś Gołąb cierpi na rzadką chorobę genetyczną – zespół Kabuki i inne schorzenia z nią związane. Od urodzenia ma m.in. problem z przełykaniem. Przeszedł operację antyrefluksową i obecnie jest odżywiany głównie przez gastrostomię.
Organizatorem akcji jest społeczność akademicka Wyższej Szkoły Biznesu – NLU w Nowym Sączu. Pomimo czasu epidemii, podjęto decyzję o kontynuowaniu projektu, dostosowując go do obecnych realiów przy zachowaniu maksymalnych środków ostrożności.
Udział w VII Międzynarodowym Biegu Charytatywnym Run 4 a Smile może wziąć każdy. Można też sobie wybrać dyscyplinę sportową, w której się wystartuje. Do wyboru jest bieg, marsz, jazda na rowerze, rolkach, deskorolkach w parkach, lasach, po ścieżkach rowerowych, bieżniach w domach, ogrodach i na balkonach.
Wszystko to należy zrobić w weekend 6 – 7 czerwca 2020 r. o dowolnej porze.
Celem jest zebranie funduszy, które w całości zostaną przeznaczone na kosztowne leczenie i rehabilitację Stasia Gołębia, podopiecznego Stowarzyszenia Sursum Corda.

Dochód z akcji:

 • cegiełki – wpłaty indywidualne za udział w rywalizacji – w wysokości minimum 10 zł, które zostaną przemnożone dzięki hojności sponsorów (LINK do ZBIÓRKI, gdzie można wpłacać cegiełki: http://www.sc.org.pl/stasgolab/);
 • dochód z licytacji na portalu Allegro Charytatywni;
  Aby wziąć udział w 7. edycji Run4aSmile należy:
 • do 3 czerwca zapisać się na stronie rejestracyjnej https://wsb-nlu.clouda.edu.pl/WydarzeniaZapisy/Formularz/85
 • wybrać rodzaj aktywności (bieg, chodzenie, jazda na rowerze, jazda na rolkach) i dystans, który chce się pokonać w parku, lesie, w swoim domu, ogródku czy na balkonie;
 • zakupić pakiet startowy, wpłacając minimum 10 zł (można oczywiście więcej, jako dodatkowy dar serca) na zbiórkę #Run4aSmile, z której cały dochód zostanie przekazany na rehabilitację Stasia. LINK DO ZBIÓRKI organizowanej przez Stowarzyszenie Sursum Corda: http://www.sc.org.pl/stasgolab/
 • po otrzymaniu potwierdzenia wpłaty, zostanie przesłany numer startowy (do dwóch dni), najwcześniej 2 czerwca 2020 r. W razie problemów, należy wysłać na bieg@wsb-nlu potwierdzenie płatności,  imię i nazwisko oraz info na temat aktywności. W przypadku, gdy udział w konkurencji bierze rodzinna lub grupa przyjaciół, można te informacje przesłać w jednej wiadomości mailowej.
 • należy udokumentować swój bieg wykorzystując jedną z aplikacji dla biegaczy i rowerzystów.

Każda wpłata indywidualna zostanie podwojona przez sponsorów kluczowych.

Są też nagrody, wśród których najważniejszą jest oczywiście uśmiech dziecka.

Specjalne nagrody otrzymają uczestnicy, którzy:

 • przebiegną/ przejdą najdłuższy dystans (w czasie maksymalnie 4 godzin),
 • przebiegną dystans 4 km w najkrótszym czasie;
 • przejadą najdłuższy dystans na rowerze/ rolkach/ deskorolkach (w czasie maksymalnie 4 godzin);
 • prześlą w wydarzeniu na FB najciekawsze zdjęcie z rywalizacji wraz z pozdrowienia dla Stasia #run4asmiledla Stasia bądź #biegpouśmiechStasia  – wygrywa zdjęcie, które zdobędzie najwięcej lajków;
 • wykonają rysunek dla Stasia i wraz ze zdjęciem prześlą w wydarzeniu na FB – wraz z pozdrowieniami dla Stasia #run4asmile bądź #biegpouśmiechStasia  – zwycięzcę wyłoni Staś z Rodzicami.

/(olsz) /Fot. Maria Olszowska