Przejdź do treści


Podsumowanie projektu „Bezpieczni w cyberprzestrzeni”

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu odbyło się podsumowanie  projektu „Bezpieczni w cyberprzestrzeni”. Z młodzieżą spotkał się m.in. starosta nowosądecki Marek Pławiak i komendant miejski Policji mł. insp. Jarosław Tokarczyk. Projekt realizowany był przez Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie Internationale Police Association Region Nowy Sącz.

W ramach projektu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przeprowadzili szereg spotkań, w trakcie których rozmawiali z młodzieżą i rodzicami o zagrożeniach występujących w sieci. Między innymi dotyczących cyberprzemocy, uwodzenia w sieci, przestępstw popełnianych przy użyciu Internetu oraz konsekwencjach prawnych dzieci i młodzieży w związku z popełnianiem czynów karalnych.

W projekcie wzięły udział trzy szkoły z Sądecczyzny: Gimnazjum Publiczne w Piwnicznej-Zdroju, Gimnazjum Publiczne w Łabowej i Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych nr 2 im. Orląt Lwowskich w Nowym Sączu.

Internet to narzędzie, dzięki któremu możemy się sporo dowiedzieć i nauczyć, ale również niesie różne zagrożenia – mówił starosta Marek Pławiak – Dziękuję policjantom, że kształcą młodzież i pokazują, na co uważać podczas serfowania po sieci czy korzystania z mobilnych urządzeń i jak reagować, kiedy ktoś włamie się nasze konto czy rozpowszechnia nieprawdziwe treści na nasz temat.

źródło / fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu