Przejdź do treści


Oszustwo „na funkcjonariusza CBŚP” – Policja apeluje o ostrożność i niezwłoczne zgłaszanie prób wyłudzania pieniędzy

Sądecka Policja apeluje o ostrożność w związku z kolejnymi przypadkami wyłudzenia pieniędzy od starszych osób.

Tym razem przestępcy dokonali wyłudzenia metodą „na funkcjonariusza CBŚP”. 4 Kwietnia około godziny 16:00 na telefon stacjonarny 84-letniego mieszkańca Nowego Sącza zadzwonił mężczyzna przedstawiający się jako funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji. Dzwoniący mężczyzna przekazał, że prowadzona jest akcja policyjna, która ma na celu zatrzymanie sprawców przestępstw którzy m.in. planują napad na jego dom. Poinformował również, że w celu uchronienia go przed kradzieżą muszą zabezpieczyć pieniądze, które posiada. Fałszywy funkcjonariusz przekazał także 84- latkowi, że za jakiś czas nawiąże z nim osobisty kontakt inny policjant CBŚP któremu ma przekazać pieniądze. Po około 30 minutach od rozmowy do mieszkania starszego mężczyzny zapukał fałszywy funkcjonariusz któremu 84- latek przekazał pieniądze w wysokości około 30 tyś. zł.

Do podobnej próby wyłudzania pieniędzy doszło tego samego dnia około godziny 14:30. Tym razem fałszywy funkcjonariusz CBŚP zadzwonił na telefon stacjonarny 78-letniej Sądeczanki. Kobieta nie miała gotówki w domu fałszywy policjant polecił jej więc aby udała się do banku i wybrała pieniądze. Kobieta poinformowała o całej sytuacji pracownika banku a ten powiadomił Policję.

W związku z zaistniałymi sytuacjami sądecka Policja apeluje o ostrożność a także przypomina że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

źródło: http://nowy-sacz.policja.gov.pl