Przejdź do treści


Nowy Sącz: Złodziej okradający cmentarz komunalny w rękach Policji

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Saczu

Sądeccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja, który kradł kwiaty z nagrobków na cmentarzu komunalnym przy ul. Śniadeckich w Nowym Sączu.

Jak przekazała naszemu portalowi mł. asp. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – 27 lipca 2016 roku w godzinach porannych policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, otrzymali zgłoszenie, że po terenie cmentarza chodzi mężczyzna, który prawdopodobnie kradnie znicze z grobów. Funkcjonariusze natychmiast pojawili się na miejscu. Uważnie sprawdzili teren cmentarza i podczas patrolu zauważyli mężczyznę, który z nagrobków zbierał sztuczne kwiaty i chował do czarnej torby. 42-letni mężczyzna przebywający czasowo na terenie Nowego Sącza został zatrzymany. W czasie kontroli policjanci ujawnili przy nim 22 sztuk wiązanek oraz 20 pojedynczych sztucznych kwiatów. 42-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz policjanci ustalają czy to jedyna kradzież z nagrobków jaką mężczyzna ma na swoim koncie.

W związku z zaistniałym zdarzeniem sądecka Policja apeluje do osób, które na cmentarzu komunalnym przy ul. Śniadeckich, mają pod swoją opieką nagrobki i na których stwierdziły kradzież o zgłoszenie się do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu ul. Grottgera 50 w celu odzyskania utraconych wiązanek.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu