Przejdź do treści


Nowy Sącz: Święto Policji

Święto Policji

Wczorajsza Msza Święta, którą w intencji policjantów i pracowników Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz ich rodzin uroczyście celebrował Prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu – ksiądz dr Jerzy Jurkiewicz zainaugurowała obchody Święta Policji na Sądecczyźnie.

W uroczystym nabożeństwie uczestniczyli Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu – mł. insp. Jarosław Tokarczyk z Zastępcami: mł. insp. Ireneuszem Maślanką i mł. insp. Jerzym Polczykiem. W uroczystości wzięli również udział parlamentarzyści – Senator RP pan Stanisław Kogut oraz Poseł na Sejm RP pan Arkadiusz Mularczyk z żoną, jak również Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu – st. bryg. Waldemar Kuźma i emerytowani komendanci sądeckiej Policji.

Nie zabrakło również szczególnie obchodzących to święto czyli policjantów i pracowników sądeckiej Policji wraz z rodzinami. Nie wszyscy jednak, z uwagi na pełnioną w tym czasie służbę, mogli w tej uroczystości uczestniczyć.

Właśnie o służbie, byciu policjantem przez całą dobę mówił w swoim kazaniu ksiądz prepozyt, podając m.in. przykład wydarzeń kulturalno-sportowych, zabezpieczanych przez sądeckich policjantów. W swoim przemówieniu duszpasterz podkreślił zaangażowanie funkcjonariuszy w służbę, dziękując kierownictwu sądeckiej jednostki i policjantom za dotychczasową współpracę.

Wczorajszą uroczystość uświetnił poczet sztandarowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, a policjanci pełnili pełną posługę przy ołtarzu, podkreślając tym samym podniosłość tej ważnej dla nich uroczystości.

źródło: KM Policji Nowy Sącz