Przejdź do treści


Nowy Sącz: Przyłapani na gorącym uczynku-odpowiedzą za kradzież rozbójniczą i sklepową

Policja Nowy Sącz - fot. materiały własne

36-letnia mieszkanka Nowego Sącza oraz 41- letni mieszkaniec Brzozówki wspólnie dokonali kradzieży sklepowej w jednym z marketów na terenie Nowego Sącza. Dodatkowo kobieta nie chciała oddać swojego łupu i użyła przemocy wobec pracownicy sklepu.

Jak przekazała naszemu portalowi sierż. szt. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – 21 lipca br. około godz. 16:30 Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że w jednym z marketów w Nowym Sączu doszło do kradzieży. Łupem złodziei padł sprzęt elektroniczny tj. tablet oraz gry do konsoli o wartości około 1400 zł. Sprawcy zostali przyłapani na gorącym uczynku przez ochronę sklepową w czasie gdy chcieli opuścić teren sklepu. 36-letnia złodziejka zaczęła się szarpać, następnie uderzyła jedną z pracownic i wybiegła z marketu. Jednak szybko została ujęta i przekazana funkcjonariuszom, którzy po otrzymanym zgłoszeniu natychmiast pojawili się na miejscu przestępstwa. Po przeszukaniu kobiety policjanci ujawnili przy niej skradzione przedmioty. 36-latka i jej 41-letni wspólnik trafili do policyjnego aresztu. W toku prowadzonych czynności policjanci Wydziału Kryminalnego sądeckiej jednostki ustalili, że byli oni już wielokrotnie karani za różne przestępstwa m.in. kradzież z włamaniem oraz paserstwo. Utracone w wyniku kradzieży przedmioty zostały odzyskane.

Teraz 36-latce, za kradzież rozbójniczą, grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast mężczyźnie za kradzież sklepową do 5 lat.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu