Przejdź do treści


Nowy Sącz: Policjanci rozliczyli złodzieja rowerowego

Odzyskany rower - fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu na podstawie własnych ustaleń rozwikłali sprawę kradzieży rowerów, ustalili sprawce i odzyskali jednoślad.

21 listopada br. funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu rozliczyli z działalności przestępczej złodzieja rowerów. 34-latni Sądeczanin w krótkich odstępach czasu, wykorzystując tą samą sposobność dokonał kradzieży dwóch rowerów górskich. 13 października br. z terenu jednej ze szkół w Nowym Sączu skradł pierwszy jednoślad wartości około 700 zł. natomiast dzień później tj. 14 października na terenie gminy Chełmiec zainteresował się rowerem, pozostawionym również przed szkołą. Tym razem jego łup był wart około 1600 zł.

Dzięki wytrwałej pracy funkcjonariuszy sprawca kradzieży został ustalony. Zgromadzony przez nich materiał dowodowy doprowadził do przedstawienia 34-latkowi dwóch zarzutów dokonania kradzieży (art. 278 kk).

Ponadto w toku prowadzonych czynności policjanci odzyskali jeden skradziony rower. Obecnie trwają działania mające na celu odzyskanie drugiego jednośladu.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu