Przejdź do treści


Nowy Sącz: Druga edycja konkursu na najlepszy obiekt architektoniczny w mieście

Prezydent miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak wspólnie ze Oddziałem Sądecko-Podhalańskim Stowarzyszenia Architektów Polskich, ogłasza drugą edycję konkursu na najlepszy obiekt architektoniczny w mieście.

W przyszłym roku minie pięć lat od pierwszej edycji konkursu na najlepszy obiekt architektoniczny w Nowym Sączu, w której wyłoniono najlepszy, najpiękniejszy budynek w mieśćcie powstały w pierwszej dekadzie XXI wieku. Celem konkursu jest promowanie nowoczesnych rozwiązań architektonicznych na miarę naszych czasów, spełniających potrzeby użytkowników.

Do konkursu można zgłaszać obiekty powstałe, wybudowane, przebudowane, zrewaloryzowane lub odrestaurowane w latach 2013-2017. Projekty do konkursu mogą być zgłaszane przez autorów i zespoły autorskie projektów architektonicznych lub inwestorów i właścicieli realizacji architektonicznych, Oddział Sądecko-Podhalański Stowarzyszenia Architektów Polskich, Urząd Miasta Nowego Sącza a także członków jury konkursowego.

Zgłoszeń do konkursu można dokonywać w Wydziale Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta, ul. Rynek 5 w terminie do 31 grudnia 2017 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku 2018 roku.

źródło: www.nowysacz.pl