Przejdź do treści

Nietrzeźwy z zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych pływał po Jeziorze Rożnowskim skuterem wodnym

Policjant na łodzi patrzy przez lornetkę

Kilka dni temu na Jeziorze Rożnowskim funkcjonariusze sezonowego patrolu Policji podjęli interwencję wobec 32-letniego mężczyzny, który pływał jednostką wyposażoną w silnik spalinowy w strefie ciszy. Po dokładnej kontroli okazało się, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, posiadał także dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz nie miał przy sobie wymaganych dokumentów.

13 września o godzinie 18:25 patrol Policji w Rożnowie zauważył skuter wodny napędzany silnikiem spalinowym, który nielegalnie poruszał się w obszarze wyznaczonym jako strefa ciszy. W związku z tym naruszeniem przepisów, kierujący jednostką, 32-letni mieszkaniec województwa śląskiego, został zatrzymany do kontroli. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiadał odpowiednich uprawnień do sterowania tego rodzaju pojazdem wodnym, ani też nie miał przy sobie niezbędnych dokumentów rejestracyjnych skutera wodnego. Ponadto ujawniono, że 32-latek był objęty sądowym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W trakcie interwencji policjanci wyczuli także zapach alkoholu w jego pobliżu.

W wyniku dalszych działań, funkcjonariusze z pobliskiego komisariatu przybyli na miejsce, aby przeprowadzić test trzeźwości alkomatem. Test wykazał, że mężczyzna miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

Teraz 32-latek poniesie konsekwencje kierowania skuterem wodnym w stanie nietrzeźwości i mimo orzeczonego przez sąd zakazu. Mężczyzna odpowie także za złamanie przepisów Prawa ochrony środowiska i Ustawy o żegludze śródlądowej. Ślązakowi grozi kara do 5 lat więzienia.

/źródło: KMP Nowy Sącz