Przejdź do treści


Łososina Dolna: Nowy radiowóz dla policjantów

fot. KM Policji w Nowym Sączu

24 listopada br. w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu oznakowanego, którego zakup dofinansowało Starostwo Nowosądeckie. Samochód będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej.

Zakup nowego radiowozu oznakowanego był możliwy dzięki zaangażowaniu Starostwa Nowosądeckiego w zapewnienie mieszkańcom poczucia bezpieczeństwa. Samochód został zakupiony z budżetu Policji oraz środków samorządowych w ramach programu 50 na 50, a więc z budżetu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu wyasygnowano połowę wartości nowego pojazdu, natomiast druga połowa pochodziła z budżetu Policji. Całkowity koszt zakupu radiowozu wyniósł ponad 82 tyś. zł.

Podczas spotkania mł. insp. Jarosław Tokarczyk – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu w imieniu własnym oraz policjantów podziękował Panu Markowi Pławiakowi- Staroście Nowosądeckiemu całemu Zarządowi oraz Radzie Powiatu Nowosądeckiego za dotychczasowe wsparcie realizacji przedsięwzięć wpływających na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców oraz służby policjantów.

Następnie Marek Pławiak przekazując symbolicznie kluczyki do nowego radiowozu podkreślił, że Starostwo Nowosądeckie od zawsze stawia na bezpieczeństwo swoich mieszkańców i dlatego zdecydowało się wyłożyć część funduszy na zakup nowego radiowozu, który będzie dużym wsparciem w służbie policjantów. W swoim przemówieniu zwrócił również uwagę na bardzo dobrą współpracę samorządu z Policją i życzył, by nowy samochód dobrze służył policjantom.

W uroczystym przekazaniu radiowozu uczestniczyli: Starosta Nowosądecki Marek Pławiak, Komendant Miejskie Policji w Nowym Sączu mł. insp. Jarosław Tokarczyk oraz jego zastępca mł. insp. Jerzy Polczyk oraz Komendant Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej.

Nowy radiowóz to Skoda Yeti i będzie wykorzystywany na terenie działania Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej. Samochód posiada napęd na 4 koła i pomoże szczególnie tam gdzie z uwagi na specyficzne, górzyste ukształtowanie terenu nie może dojechać samochód osoby min. podniesie jakość i efektywność służby patrolowo – interwencyjnej prowadzonej przez funkcjonariuszy na terenie gminy Łososina Dolna.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu