Laboratorium Edukacyjne Fizyki rozpoczyna działalność w Nowym Sączu

Opublikowano 23 stycznia 2017 przez
Laboratorium Edukacyjne Fizyki rozpoczyna działalność w Nowym Sączu

Laboratorium ma na celu ukazanie fizyki jako nauki żywej, ciekawej i bliskiej rzeczywistości. Oprócz doświadczeń, podczas zajęć będą wykorzystywane symulacje komputerowe procesów fizycznych i aplikacje wizualizujące zagadnienia fizyczne i matematyczne. Zajęcia będą odbywać się w formie warsztatowej i będą odpłatne. Oprócz zajęć warsztatowych, Laboratorium będzie organizować bezpłatnie:

  • Cokwartalne, otwarte wykłady popularnonaukowe, dedykowane do szerokiego grona odbiorców. Będą się one odbywać w audytorium Parku Technologicznego MMC brainville. Wykłady będą wygłaszane przez studentów/doktorantów działających w kołach naukowych krakowskich i sądeckich uczelni.
  • Comiesięczne rozgrywki w edukacyjne i strategiczne gry planszowe w Kawiarni Filmowej w Nowym Sączu. Pierwsze rozgrywki już w ferie.
Podczas Ceremonii Otwarcia 26 stycznia zostanie zaprezentowana oferta Laboratorium oraz posiadane, wybrane sprzęty pokazowo-doświadczalne. Ceremonia odbędzie się w audytorium oraz w hallu Parku Technologicznego. Ceremonia jest otwarta dla wszystkich, a udział w niej jest bezpłatny. Wymagana rejestracja uczestników na stronie: www.laboratoriumuniversum.pl. Więcej informacji na: www.laboratoriumuniversum.pl www.facebook.com/LaboratoriumUniversum]]>