Przejdź do treści


“Kup Pan szczotkę!” – zbiórka charytatywna

TEB Edukacja Oddział Nowy Sącz jak co roku włącza się w akcję fundacji Redemptoris Missio, która polega na zbiórce past i szczoteczek do zębów dla dzieci z Afryki

Nieleczona próchnica i choroby dziąseł prowadzą nie tylko do utraty zębów. Rujnują również zdrowie – powodują bóle głowy i zatok, zwiększają ryzyko cukrzycy, problemów z nerkami czy stawami, a nawet zawału serca. Bardzo ważne jest, aby już od najmłodszych lat dzieci uczone były dbania o jamę ustną. W najbiedniejszych krajach Afryki jest to jednak niezwykle rzadkie. Rodziców nie stać na zakup przyborów potrzebnych do mycia zębów. Nie mają oni również świadomości, jak poważne schorzenia mogą być następstwem próchnicy. Nieliczne placówki stomatologiczne znajdujące się w krajach takich jak np. Kamerun – organizowane zwykle przez misje zagraniczne, starają się edukować dzieci, ale bez podstawowych przyborów praca ta jest niezwykle trudna.
Dlatego właśnie Szkoły Policealne i Technika TEB Edukacja już po raz kolejny postanowiły zaangażować się w akcję charytatywną fundacji Redemptoris Missio. W 45 miastach, w których zlokalizowane są Szkoły TEB Edukacja zbierane są szczoteczki i pasty do zębów dla potrzebujących dzieci z najuboższych krajów Afryki.
Jak przekazać przybory?

Szczoteczki i pasty zbierane są w oddziałach TEB Edukacja. W specjalnie wyznaczonych miejscach (korytarze/sekretariaty) znajdują się kartony, do których można je wrzucać. Zbiórka trwa do końca listopada 2016 roku. Następnie wszystkie zabrane artykuły przekazane zostaną do fundacji Redemptoris Missio i wysłane do takich krajów jak: Tanzania, Kamerun, czy Republika Środkowej Afryki, gdzie misjonarze rozdadzą przybory dzieciom.
Więcej o zbiórce w Szkołach TEB Edukacja na stronie www.teb.pl oraz w oddziałach w całej Polsce.

Fotografie są własnością fundacji Redemptoris Missio.