Przejdź do treści


Kto dba o bezpieczeństwo podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju?

Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju – fot. KM Policji w Nowym Sączu

Ponad 500 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, wspieranych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Nowego Sącza i Tarnowa jak i krynickich Strażników Miejskich, czuwało nad bezpieczeństwem uczestników XXVI Forum Ekonomicznego.

Forum Ekonomiczne od lat przyciąga liderów życia politycznego, gospodarczego i społecznego. To jedno z większych takich przedsięwzięć w Europie Środkowej i Wschodniej. W tym roku uczestniczyło w nim około 3500 gości oraz blisko pół tysiąca dziennikarzy z kilkudziesięciu krajów Europy, Azji i Ameryki. Odbywające się w dniach 6-8 września forum ekonomiczne połączone było ze szczytem państw Grupy Wyszehradzkiej, jak również z Konferencją Europa Karpat.

Zabezpieczenie tak dużych imprez i takiej ilości uczestników to duże przedsięwzięcie, dlatego sądeckich policjantów wsparli liczbowo funkcjonariusze m.in. Straży Granicznej. Funkcjonariusze tych formacji na czas trwania forum pełnili wspólne patrole, nie tylko na terenie Krynicy-Zdroju, ale również Nowego Sącza.

Każdego dnia nad bezpieczeństwem uczestników forum czuwało około 160 policjantów, którzy przy wykorzystaniu m.in. motocykli i psów służbowych zostali oddelegowani do różnych zadań m.in. związanych z dbaniem o bezpieczeństwo, ład i porządek publiczny oraz dokonaniem sprawdzeń pirotechnicznych miejsc pobytu osób ochranianych. Znaczne siły policji zostały także skierowane do zabezpieczenia tras przejazdu kolumn specjalnych oraz zapewnienia płynności ruchu drogowego na drogach dojazdowych do uzdrowiska.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, jak co roku, podczas organizacji Forum Ekonomicznego dołożyli wszelkich starań by zarówno uczestnicy, jak i obserwatorzy tych wydarzeń czuli się na Sądecczyźnie bezpiecznie.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu