Przejdź do treści

Krynica-Zdrój. Policja publikuje wizerunki złodziei, którzy okradli kantor. Rozpoznajesz któregoś z nich?

wizerunki mężczyzn, którzy okradli krynicki kantor - fot. KMP Nowy Sącz

Sądeccy i kryniccy policjanci ustalili wizerunki mężczyzn, którzy okradli kantor w Krynicy-Zdroju.

W poniedziałek, 30 grudnia 2019 roku około godz. 18.30 dwóch mężczyzn okradło jeden z krynickich kantorów. Godzinę wcześniej punkt został zamknięty, ale znajdujący się w obiekcie market był jeszcze czynny. Wokół kantoru i na terenie sklepu znajdowało się wiele osób, jednak nikt nie zauważył, że doszło do włamania.

Tego dnia mężczyźni kręcili się wokół sklepu już od godziny 17.20. Obaj byli częściowo zamaskowani i nie chodzi tu tylko o kaptury obszyte futrem i czapki z daszkiem, które mieli na głowach, ale o atrapę okularów z plastikowym nosem, który jeden z nich miał na twarzy.

Sądeccy policjanci przy wsparciu policjantów z Krynicy-Zdroju, już od momentu zgłoszenia bardzo intensywnie pracowali nad tą sprawą, w tym także operacyjnie. Ich starania przyniosły efekty, ponieważ mimo, że sprawcy byli zamaskowani, funkcjonariusze ustalili ich wizerunki. Wówczas zwrócili się z wnioskiem do Prokuratury Rejonowej w Muszynie, o wyrażenie zgody na publikację wizerunku obu mężczyzn. Prokurator wyraził zgodę i wydał stosowne zarządzenie.

Teraz policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają mężczyzn ze zdjęć. Na sygnały, dotyczące także ewentualnego pojazdu, którym mogli przyjechać i zaparkować w rejonie zdarzenia, czekamy pod numerem alarmowym 112 lub pod numerem telefonu: 18 442 46 30 (47 833 46 30).

/źródło: KMP Nowy Sącz