Przejdź do treści


Inauguracja rok akademicki w WSB-NLU

Już po raz 25 w Wyższej Szkole Biznesu – National-Louis University zainaugurowano rok akademicki, w uroczystości wzięli udział między innymi Prezydent Nowego Sącz Ryszard Nowak, Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Piotr Dardziński, Wiceminister Finansów Wiesław Janczyk, poseł Jan Duda oraz poseł Andrzej Czerwiński. Podczas uroczystości dyplomy licencjata, inżyniera lub magistra odebrało 66 absolwentów uczelni.

Tradycyjnie, przybyłych gości powitał prezydent WSB-NLU dr Krzysztof Pawłowski. – Jest to moment szczególnie uroczysty, nie tylko dlatego, że uroczyste jest samo odebranie dyplomu przez naszych absolwentów, ale jest to już 25 inauguracja roku akademickiego licząc od 1991 roku. Krzysztof Pawłowski przypomniał, że trwający obecnie rok jest dla uczelni jubileuszowym. – Rocznicowe obchody rozpoczęliśmy niezwykle uroczyście 3 wrześnie tego roku, kiedy na zjeździe absolwentów zjawiło się ponad 400 z nich – powiedział prezydent WSB-NLU.

Biorący udział w uroczystości Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Piotr Dardziński zwrócił uwagę zebranych na rolę nauki i szkolnictwa wyższego. – Bardzo zależało mi na tym, aby wziąć udział w tej inauguracji. To ważne, aby Nowy Sącz oferował elitarną naukę i kształcił przyszłe elity dla Polski i naszych partnerów międzynarodowych – powiedział pochodzący z Sądecczyzny wiceminister. Dr Piotr Dardziński wygłosił krótki wykład poświęcony współpracy nauki i biznesu zatytułowany “Jak przedsiębiorca z naukowcem mogą zrobić dobry biznes”.

Wiceminister Finansów Wiesław Janczyk zwrócił się do rozpoczynających i kończących naukę studentów. – To pewne, że aby osiągać sukces trzeba pracować więcej niż otoczenie. Dlatego do każdej szkoły mam prośbę, aby wyłoniła najlepsze pokłady ambicji i pragnień u młodych ludzi, którym życzę sukcesów i tego, aby dobiegli do swoich marzeń – powiedział wiceminister.

Szczególne podziękowania z rąk prezydenta WSB-NLU Krzysztofa Pawłowskiego oraz rektora prof. Czesława Bieńkowskiego za wniesiony wkład w życie i rozwój uczelni odebrali dr Anna Ujwary-Gil, dr Andrzej Gwiżdż, Artur Kornatka, dr Dariusz Woźniak, dr hab. Tomasz Skrzyński, Ilona Prędka oraz Józef Pawłowski.

źródło: www.nowysacz.pl