Przejdź do treści

XV Mistrzostwa Nowego Sącza w Grillowaniu

XV Mistrzostwa Nowego Sącza w Grillowaniu - fot. www.nowysacz.pl

Już po raz piętnasty na terenie ośrodka PTTK „Maja” przy ulicy Nadbrzeżnej w Nowym Sączu odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza w Grillowaniu, uczestnicy rywalizowali o Puchar Prezydenta Nowego Sącza.

Bezkonkurencyjni w tegorocznej rywalizacji okazali się Elżbieta i Stanisław Janusz, drugie miejsce zajęli Łukasz Kruczek i Klaudia Górska, a na trzeciej pozycji uplasowali się Mateusz Rogoziński i Marta Bugańska. Równolegle rozstrzygnięto XII Turniej Gmin Beskidu Sądeckiego – Zwyciężyła gmina Grybów.

Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje, uczestnicy mogli zobaczyć między innymi niezwykły pokaz aktualnego Mistrza Europy – strongmana Tomasza Kowala, nie mogło zabraknąć także pokazu kulinarnego w wykonaniu mistrza Piotra Wójcika, który przewodniczył jednocześnie pracom jury konkursowego. Na scenie swoje występy zaprezentowali zespół: „Bajersi”, Zespół Tańca Artystycznego „Miniatury” oraz zespół „Kordian”. Wieczór piosenki biesiadnej odbył się z Zespołem Estradowym Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. W imprezie wzięli również udział wolontariusze Stowarzyszenia „Sursum Corda”, którzy prowadzili zbiórkę na rzecz 7-miesięcznego Patryka z Nowego Sącza, który jest chory na białaczkę i czeka na przeszczep szpiku.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Beskidzkie Więzi”.

źródło: www.nowysacz.pl