Przejdź do treści


Wszystkich Świętych. Wzmożone działania policjantów na Sądecczyźnie

fot. KMP Nowy Sącz

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny – dni, podczas których odwiedzamy grobów naszych bliskich. W tym okresie, jak co roku, policjanci wzmocnią swoje działania, aby zadbać o bezpieczeństwo podróżujących i odwiedzających cmentarze.

Policjanci będą pełnić służbę w okolicach cmentarzy, na dojazdach do nich, a także na głównych szlakach komunikacyjnych miasta Nowy Sącz i okolicznych powiatów. Ich głównym zadaniem będzie utrzymanie płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także udzielanie pomocy podróżnym, aby zapewnić im bezpieczną podróż do grobów swoich bliskich.

Od 31 października do 2 listopada bieżącego roku, policjanci z różnych jednostek, włącznie z Wydziałem Ruchu Drogowego i Wydziałem Prewencji, będą pełnili dyżury w rejonach cmentarzy. Niektórzy z nich będą ubrani cywilnie, co pozwoli im skuteczniej monitorować sytuację. Policjanci z komisariatów i posterunków również zaangażują się w te działania. Wszystko po to, aby pomóc mieszkańcom oraz tym, którzy przyjadą na Sądecczyznę, dotrzeć bezpiecznie do miejsc spoczynku swoich bliskich.

31 października w godzinach 18:00-22:00 oraz 1 listopada w godzinach 8:00-22:00 obowiązywać będzie zakaz ruchu dla pojazdów i zespołów pojazdów o masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Przeczytaj także: UWAGA! Zmiana organizacji ruchu w rejonie pięciu sądeckich cmentarzy

/źródło: Sądecka Policja