Przejdź do treści

Nowy Sącz. Zarzuty za posiadanie i uprawę marihuany

Zwitki z suszem marihuany - fot. KMP Nowy Sącz

Policjanci zajmujący się w sądeckiej komendzie zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że dwójka sądeczan może posiadać środki odurzające. Gdy przeszukali ich mieszkania, te przypuszczenia szybko się potwierdziły, a funkcjonariusze zabezpieczyli 74 gramy suszu marihuany i dwie sadzonki konopi.

Początkowo na poddaszu jednego z domów policjanci znaleźli należącą do 34-latka niewielką ilość suszu marihuany oraz rosnącą w doniczce konopię indyjską. Kolejna wyrwana sadzonka leżała na trawniku pod oknem. Podczas przeszukania innego, pobliskiego budynku policjanci ujawnili w torbie 27-latki worek strunowy, w którym znajdowało się 87 zwitków folii aluminiowej. Jak się okazało w folie zapakowany był susz marihuany o łącznej wadze ponad 73 gramów. Mundurowi zabezpieczyli również metalową kasetkę z pieniędzmi.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci zarzucili 27-latce nieuprawnione posiadanie środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Dodatkowo wobec kobiety prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Z kolei 34-latek usłyszał od funkcjonariuszy zarzuty posiadania niewielkich ilości środków odurzających oraz nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste. Popełnienie takich przestępstw jest zagrożone łączną karą pozbawienia wolności do 3 lat.

/źródło: KMP Nowy Sącz