Przejdź do treści


Nowy Sącz: IV edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego "Wschód-Zachód"

IV edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego “Wschód-Zachód” odbędzie się od 24 do 08 kwietnia 2017 roku w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Główne motto tegorocznego Festiwalu brzmi “Per aspera ad astra”. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Widowisk Masowych i Show-programów. Wydarzenia festiwalowe w Nowym Sączu są częścią połączoną z wydarzeniami w Krakowie. Festiwal w tym roku gości uczestników z Ukrainy, Polski, Gruzji, Niemiec, Słowenii, Austrii.
Na nowosądeckiej ziemi odbędą się występy trzech teatrów, wystawa obrazów oraz spotkanie z artystami. Podobnie jak i w poprzednich edycjach, pragniemy zaprezentować współczesne profesjonalne i amatorskie teatry z Ukrainy i z całego świata, nawiązujące tematyką swoich sztuk do szeroko pojętej tematyki ukraińskiej i europejskiej. Wstępy na spektakle będą w tym roku bezpłatne i skierowane zarówno jak do dorosłych tak i dzieci.
W październiku 2016 roku nasze wielokulturowe przedsięwzięcie Główną Nagrodę jako Kulturowy Projekt Transgraniczny na Forum Partnerstwa Wschodniego w Lublinie.