Przejdź do treści


Koncert Inauguracyjny Orkiestry Sinfonia Carpathia

Sinfonia Carpathia

6 Lipca o godzinie 18 w Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu odbędzie się Koncert Inauguracyjny Orkiestry Sinfonia Carpathia.

Podczas koncertu zabrzmią najsłynniejsze tanga oraz przeboje muzyki filmowej, pod batutą Macieja Kotarby. Koncert połączony będzie z charytatywną zbiórką pieniędzy dla chorej na białaczkę szpikową Leny Marcisz, córeczki koleżanki członków orkiestry. Wstęp wolny.


Sinfonia Carpathia to orkiestra, w której skład wchodzą absolwenci polskich i zagranicznych uczelni muzycznych, pochodzący z Sądecczyzny. Jej założycielem jest Bartosz Życzyński. Orkiestra działa z ramienia Stowarzyszenia Artystycznego “Carpathian”, którego celem jest propagowanie muzyki i młodego pokolenia twórców oraz wykonawców na terenie regionu oraz poza jego granicami. Misją artystów jest tworzenie ambitnej i profesjonalnej formacji, opartej na przyjaźni i pasji do muzyki. Podstawowy skład instrumentalny Sinfonii Carpathii to kwintet smyczkowy, rozszerzany przy okazji większych wydarzeń o pozostałe sekcje instrumentów. Orkiestra jest otwarta na wykonywanie zróżnicowanego repertuaru, od dzieł kompozytorów muzyki klasycznej, po wielkie dzieła muzyki filmowej i rozrywkowej. Efektem pracy artystów będą koncerty, które dadzą im możliwość prezentacji swoich umiejętności, a publiczności odbioru wrażeń muzycznych na najwyższym poziomie.