Przejdź do treści


Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu przywitał nowych policjantów

Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu przywitał nowych policjantów - Fot. KMP NS

20 marca br. szeregi Komendy Miejskiej Policji w Nowym zasiliło dziewięciu nowych funkcjonariuszy. Rozkazy personalne o przyjęciu do Policji odebrali z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu – mł. insp. Jarosława Tokarczyka.

By doczekać tej chwili, młodzi adepci musieli przejść przez trudny proces rekrutacji, złożony z kilku etapów. Każdy z nich musiał wykazać się nie tylko wiedzą i sprawnością fizyczną, ale także predyspozycjami psychicznymi.

Podczas spotkania mł. insp. Jarosław Tokarczyk pogratulował nowym funkcjonariuszom wyboru zawodu, życząc im wielu sukcesów w służbie i przypominając wzory zachowania jakimi powinien kierować się funkcjonariusz Policji.

– Gratuluję wam pozytywnego przejścia procedury kwalifikacyjnej i cieszę się, że trafiliście do naszej jednostki. Mam nadzieję, że kurs na który zostajecie skierowani również przejdziecie z wynikiem pozytywnym i spotkamy się tutaj ponownie za kilka miesięcy – mówił do nowych policjantów Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu.

Już wkrótce nowo mianowani policjanci rozpoczną kurs podstawowy w jednej ze szkół policyjnych, który potrwa kilka miesięcy. Po jego zakończeniu rozpoczną służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu lub jednostkach podległych.

***
Służbę w Policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

Więcej informacji o doborze do służby można znaleźć na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Komendy w Krakowie w zakładce „Praca w policji”: http://malopolska.policja.gov.pl/pl/praca-w-policji

/KMP NS