Depilacja laserowa – Klinika Urody Laime

Opublikowano 11 maja 2017 przez
Depilacja laserowa – Klinika Urody Laime

Diodowa depilacja laserowa to ostatnio nie tylko najmodniejsza, ale i najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia, dlatego też postanowiliśmy przyglądnąć się jej nieco bliżej.
Dlaczego depilacja diodowa DepilJet?
Depilacja diodowa ma przewagę nad zabiegami depilacji woskiem czy pastą cukrową przede wszystkim w częstotliwości powtarzania zabiegów. Wykonuje się ją zdecydowanie rzadziej niż powyższe zabiegi, a mamy pewność, że gładka skóra pozostanie z nami na zdecydowanie dłużej. Ponadto zapobiega objawom wrastania włosków po innych metodach depilacji. W urządzeniu wykorzystano nowoczesny system chłodzenia, co ogromnie wpłynęło na komfort zabiegu, a także jego bezpieczeństwo. Dzięki nowej technologii, zabiegi depilacji diodowej nie wymagają okresu rekonwalescencji. Ponadto zastosowana technologia polegająca na emitowaniu ultrakrótkiego impulsu, umożliwiła zwiększenie mocy zabiegu, co z kolei wpłynęło na jego skuteczność i trwałość efektów. Dodatkowo skrócił się czas wykonywanego zabiegu.
Czy zabiegi depilacji laserowej są bolesne?
Już nie. Dzięki zastosowaniu ultrakrótkiego impulsu laserowego oraz metodzie ciągłego prowadzenia głowicy depilacja stała się bezbolesna. Dodatkowo przyczyniło się to do tego, iż zniwelowane zostały działania niepożądane takie jak pieczenie, obrzęk i zaczerwienienie. Depiljet wykorzystuje bardzo mocne chłodzenie podczas zabiegu, co zdecydowanie poprawiło nie tylko jego bezpieczeństwo, ale również komfort dla pacjenta poddawanego zabiegowi.
Dla kogo depilacja diodowa?
Metodę tą poleca się zarówno kobietom jak i mężczyznom, osobom które chciałyby się pozbyć trwałego owłosienia. Metoda ta poprawia komfort życia tym, u których niechciane owłosienie pojawiło się jako efekt uboczny w wyniku zaburzeń endokrynologicznych. Depilację tą zaleca się również wszystkim, których skóra jest wrażliwa, podatna na zaczerwienienia, u których po innych metodach depilacji pojawiają się wrastające włoski, krostki, zmiany naczyniowe. To również dobry sposób na pozbycie się owłosienie u mężczyzn, mających wrażliwą skórę po goleniu.
Jakie partie możemy poddać depilacji laserowej?
Depiljet wykorzystywany jest do depilacji nóg, rąk, okolic bikini, jak również do usuwania niechcianego owłosienia na twarzy, karku, brodzie czy plecach.
Kiedy można się spodziewać pierwszych efektów?
Efekty zabiegów w dużej mierze zależą od rodzaju i koloru włosa. Im włos jest grubszy i ciemniejszy, a dodatkowo karnacja jaśniejsza tym szybciej zauważymy efekty. Zabiegi wykonuje się w odstępach co około 6-8 tygodni, co jest związane z fazą wzrostu włosa. Wykonywanie kolejnego zabiegu w odpowiednim odstępie czasowym zapewnie większą efektywność depilacji diodowej. Pierwsze efekty powinny być widoczne już po pierwszym zabiegu. W czasie do 3-4 tygodni włosy w miejscu zabiegowym wypadają, przez co następuje ich widoczna redukcja.
Ile zabiegów należy wykonać?
Średnia ilość zabiegów na wybraną partię ciała to od 4-6.
Jak należy przygotować się do zabiegu?
Najważniejsze jest aby usunąć włosy z miejsca, które zostanie poddane zabiegowi. Skóra powinna być gładka i ogolona. Nie należy aplikować żadnych balsamów czy antyperspirantów przed zabiegiem. Nie wolno w trakcie trwanie serii depilacji laserowej wyrywać włosków z cebulkami (depilacja woskiem, pasta cukrowa), a także nie należy opalać skóry zarówno 3 tygodnie przed jak i 4 po zabiegu (słońce, solarium, samoopalacz)
Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegów depilacji laserowej?
Przede wszystkim należy się upewnić czy nie stosujemy żadnych preparatów światłouczulających – doustnych czy też miejscowych. Depilacji nie mogą zostać poddane kobiety w ciąży, kobiety karmiące, osoby cierpiące na nowotwór i aktywne choroby skóry. Dla bezpieczeństwa zabiegu, osoba wykonująca zabieg, powinna się upewnić czy pacjenta nie dotyczą żadne z przeciwwskazań.

Klinika Urody Laime
ul. Pijarska 9, 33-300 Nowy Sącz
Klinika czynna jest od pon. – pt. w godzinach od 9:00 do 19:00, w sob. od 8:00 do 14:00
www.laimens.pl
tel. 18 307 08 41, kom. 792 927 722
e-mail: klinika@laimens.pl