Przejdź do treści


27- latek zakłócał porządek publiczny – Posiadał przy sobie narkotyki

Policja Nowy Sącz - fot. materiały własne

W ubiegły piątek (1 lipca) około godz. 3:20 Policja otrzymała zgłoszenie, że na sądeckim Rynku grupa osób głośno się zachowuje zakłócając porządek publiczny.

Dyżurny sądeckiej Policji natychmiast wysłał patrol we wskazany rejon. Jak przekazała naszemu portalowi sierż. szt. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – Gdy tylko funkcjonariusze pojawili się na miejscu, czterech mężczyźni w wieku od 24 do 27 lat na widok radiowozu zaczęła uciekać. Jednak po krótkim pościgu trafili oni w ręce mundurowych. Z uwagi na to, że byli nietrzeźwi i agresywni zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień, gdzie po wytrzeźwieniu za zakłócanie spokoju i porządku publicznego zostali ukarani mandatami karnymi.

Podczas prowadzanych czynności służbowych u jednego z mężczyzn: 27-letniego Sądeczanina policjanci ujawnili susz roślinny. Po badaniu narkotesterem okazało się, że jest to marihuana. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. (art. 62 ustawy).

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu