Przejdź do treści


Spektakl “Igraszki z diabłem” w wykonaniu TEATRU Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu

Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu zaprasza na niezapomniane widowisko teatralne – “Igraszki z diabłem”. Pod reżyserią utalentowanego Jarosława Szweca oraz w wykonaniu wybitnych aktorów, w tym m.in. Marcina Iwańskiego, Mariusza Hatlaśa, czy Katarzyny Barth, teatr ten przywraca do życia klasyczną komedię czeską.

Daty spektakli to 5 czerwca 2024 (środa) o godzinie 18:00, 6 czerwca 2024 (czwartek) o godzinie 19:00 oraz 10 czerwca 2024 (poniedziałek) o godzinie 19:00. Miejsce wydarzenia to Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu. Bilety można nabyć online poprzez stronę https://www.mok.nowysacz.pl/repertuar/igraszki-z-diablem/.

“Igraszki z diabłem” to produkcja, która ma swe korzenie w czeskim teatrze powojennym. Powstała w czasach okupacji, stanowiąc wyrazem oporu wobec mrocznych realiów wojny i narastającego zagrożenia. Autor, czerpiąc z bogactwa podań ludowych oraz pieśni czeskiego ludu, stworzył komedię o naiwnych, ale szlachetnych wartościach. Przekaz tej historii tkwi w przekonaniu, że uczciwy człowiek z czystym sumieniem nie musi bać się żadnych przeciwności losu, nawet samego diabła. Jest to bajka, ale jest to i poemat dramatyczny, pełen rozkosznego humoru, teatralnego wigoru i godnych naszej sympatii postaci ludowych.

/źródło: MOK Nowy Sącz