Przejdź do treści


20 lat Wydawnictwa Promyczek

Od ponad 20 lat, w sercu Nowego Sącza, przy Bazylice św. Małgorzaty działa PROMYCZEK, Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej. Każdy sądeczanin słyszał o miesięczniku dla dzieci Promyczek Dobra, jak również o Promyczkach Dobra, czyli zespole dziecięcym. Wydawnictwo PROMYCZEK zostało oficjalnie powołane do życia, przez ówczesnego biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca, 1 lutego 1999 roku, ale Promyczek Dobra był wydawany już dużo wcześniej. W chwili powstania wydawnictwa nakład gazety, warto to przypomnieć, wynosił ponad 40 tyś. egzemplarzy.

Od początku, nad całością działań czuwa ksiądz Andrzej Mulka. Obecnie wydawnictwo publikuje co miesiąc dwa pisma dla dzieci (Promyczek Dobra oraz Mały Promyczek), sprowadza i realizuje dubbingi do religijnych filmów animowanych oraz prowadzi opiekę , wraz z Pałacem Młodzieży nad zespołem Promyczki Dobra. Nie można zapomnieć również o organizacji ogólnopolskich konkursów dla dzieci: kaligraficznym Bakałarzu, recytatorskim (Pierścień św. Kingi) oraz Skowroneczku, kiedy na sądeckim Rynku wyrasta kolorowa scena z utalentowanymi muzycznie dziećmi.

W święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego odbędzie się uroczysta msza dziękczynna z okazji 20 lecia wydawnictwa w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Natomiast 7 lutego, w obecności prezydenta miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla, w Sądeckiej Bibliotece Publicznej, o godz. 12:30 nastąpi przekazanie w formie elektronicznej wszystkich, archiwalnych numerów Promyczka Dobra. Na to wydarzenie zostali zaproszeni wszyscy dyrektorzy sądeckich szkół oraz bibliotek.