Przejdź do treści


Zuchwały złodziej w rękach sądeckich policjantów

18-leni sądeczanin tego samego dnia, trzykrotnie ukradł z drogerii perfumy w jednej z sądeckich galerii handlowych. Podczas ostatniej kradzieży został zauważony przez pracownicę sklepu, którą zaatakował. Po ucieczce mężczyzna ukrył się we własnym domu, ale już po godzinie przyszli po niego policjanci.
Jak relacjonuje asp. Iwona Grzebyk-Dulak Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – W ubiegłą środę (27 czerwca) ok. godziny 21.00 dyżurny sądeckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży w drogerii na terenie jednej z sądeckich galerii. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia ustalili, że kilkanaście minut wcześniej jakiś młody mężczyzna zabrał z półki perfumy i próbował wyjść z drogerii nie płacąc za towar. Został jednak zauważony przez pracownicę sklepu, która usiłowała powstrzymać go przed ucieczką. Złodziej starając się utrzymać w posiadaniu skradzione mienie użył wobec kobiety przemocy i szarpał się z nią aż za linię bramek, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku.
Policjanci przesłuchali świadków, obejrzeli zapis monitoringu i ustalili tożsamość mężczyzny. Już w godzinę po zdarzeniu zatrzymali 18-letniego sądeczanina w miejscu jego zamieszkania. Okazało się, że mężczyzna tego samego dnia był w tej drogerii wcześniej – dwukrotnie w godzinach popołudniowych i także ukradł perfumy. Łączna wartość skradzionych przez niego rzeczy to 1200 złotych. 18-latek usłyszał zarzut kradzieży i kradzieży rozbójniczej, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.