Przejdź do treści


Złodziej sklepowy zatrzymany na gorącym uczynku

źródło: pixabay.com

Sądeccy Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja sklepowego – 18-latek ukradł aż 25 par spodni o łącznej wartości około 2 tyś. zł. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak przekazała portalowi Nowy Sącz Info mł. asp. Justyna Basiaga, Rzecznik Prasowy sądeckiej Policji – 6 października br. około godz. 11:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów odzieżowych na terenie Nowego Sącza doszło do kradzieży. Sprawca ze sklepu skradł 7 par spodni o wartości ponad 500 zł. Na miejscu natychmiast pojawili się sadeccy policjanci. W wyniku podjętych działań, już kilkanaście minut od kradzieży policjanci zatrzymali 18- letniego mieszkańca Poronina. W trakcie kontroli w plecaku mężczyzny, funkcjonariusze ujawnili skradzione spodnie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Natomiast skradziony towar, wrócił na sklepowe półki.

Ponadto w toku prowadzonych czynności policjanci udowodnili mężczyźnie dokonanie jeszcze innej kradzieży. 4 października br. na terenie jednej z galerii handlowych w Nowym Sączu 18-latek ukradł tym razem aż 18 par spodni jeans o wartości ponad 1500zł.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z art. 278 §1 kk. Za ten czyn grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu