Przejdź do treści


Złodziej recydywista w rękach sądeckich policjantów

Kajdanki założone na dłoniach zatrzymanego - zdjęcie ilustracyjne KMP Nowy Sącz

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali złodzieja, który dwukrotnie z jednego sklepu ukradł sprzęt elektroniczny wartości blisko 2 tys. zł. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia, ale sąd może orzec wyższy wymiar kary z uwagi na to, że mężczyzna popełnił je w warunkach recydywy.

Do pierwszej kradzieży doszło 21 lipca br. w jednym z sądeckich marketów. Nieznany wówczas sprawca po zdjęciu elektronicznego zabezpieczenia ukradł konsole do gier. Gdy tylko pracownicy zorientowali się, że ze sklepowej półki zginął wartościowy sprzęt, poinformowali o tym fakcie policjantów. Po otrzymanym zgłoszeniu funkcjonariusze natychmiast zaczęli działać. Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego po przeglądnięciu zapisu z monitoringu sklepowego szybko ustalili, że za tą kradzieżą stoi 39-letni sądeczanin. Mężczyzna, kilka dni później gdy szedł ul. Lwowską w Nowym Sączu został zatrzymany przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu.
39-latek został przewieziony do sądeckiej komendy, gdzie trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna na sumieniu ma jeszcze jedną kradzież. Mianowicie sądeczanin po dokonaniu pierwszej kradzieży odczekał kilka dni i wrócił do tego samego sklepu, aby prawdopodobnie skompletować zestaw do konsoli. Tym razem jego łupem padły dwa pady do konsoli. 39-latek i tym razem działał podobnie, wszedł do sklepu, podszedł do sklepowej półki, zdjął zabezpieczenia elektroniczne z pudełek, po czym wyszedł ze sklepu, nie płacąc za towar.

28 lipca br. na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego 39-letni mężczyzna został rozliczony z działalności przestępczej i w efekcie usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia, ale sąd może orzec wyższy wymiar kary z uwagi na to, że mężczyzna popełnił je w warunkach recydywy. W tej sprawie policjanci prowadzą dalsze czynności mające na celu odzyskanie utraconego mienia.

/źródło: KMP Nowy Sącz