Przejdź do treści


Zderzenie samochodu osobowego i ciężarowego w Ptaszkowej. Trzy osoby trafiły do szpitala

Zderzenie samochodu osobowego i ciężarowego w Ptaszkowej

Trzy osoby trafiły do szpitala po zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką, do którego doszło we wtorek 17 października o godzinie 9.23, na drodze krajowej nr 28 w Ptaszkowej.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Suzuki oraz ciągnika siodłowego marki Volvo na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogą krajową. Samochody znajdowały się na dwóch pasach drogi krajowej blokując całkowicie ruch w obu kierunkach. Ciągnikiem siodłowym podróżował sam kierujący, który opuścił pojazd o własnych siłach i nie uskarżał się na dolegliwości. Samochodem osobowym podróżowały trzy osoby. Dwie z nich opuściły pojazd o własnych siłach uskarżając się na dolegliwości. Jedna poszkodowana pozostawała w pojeździe. – Relacjonują sądeccy Strażacy

Ratownicy za pomocą narzędzi hydraulicznych musieli rozcinać uszkodzony pojazd, aby wydobyć z niego poszkodowanego kierowcę. Trzy osoby podróżujące samochodem osobowym zostały zabrane do szpitala przez karetki Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego oraz biegły sądowy prowadzili szczegółowe oględziny by wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego wypadku. Utrudnienia na drodze krajowej nr 28 trwały przez kilka godzin.

/źródło: KM PSP Nowy Sącz