Przejdź do treści


Zbyszyce: Trzy osoby poszkodowane po zderzeniu dwóch samochodów osobowych

Zdjęcie ilustracyjne- fot. KM PSP Nowy Sącz

Wczoraj około godziny 16 w Zbyszycach (gmina Gródek nad Dunajcem), na łuki drogi, doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby w tym dziecko.

Na pomoc uczestnikom tego zdarzenia ruszyli strażacy z OSP Gródek nad Dunajcem i JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz Pogotowie Ratunkowe. -Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że zderzeniu uległy dwa samochody osobowe Mazda oraz Opel. Opel znajdował się częściowo na jezdni i poboczu a Mazda na pasie jezdni. Jeden pas ruchu był zablokowany. Samochodami podróżowało trzy osoby w tym dziecko. Wszystkie osoby zostały poszkodowane. – relacjonują sądeccy Strażacy.

Aby wydobyć osoby poszkodowane z uszkodzonych pojazdów strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego. Jedna osoba opuściła pojazd o własnych siłach druga została wydobyta na noszach typu deska przez ratowników pogotowia ratunkowego oraz strażaków. Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu zostały przetransportowane do sądeckiego Szpitala.

Od kilku dni zima mocno daje się we znaki kierowcą, ujemne temperatury i padający ciągle śnieg sprawiają że na drogach i chodnikach zalega spora warstwa śniegu. Apelujemy o ostrożną jazdę.

/foto. KMPSP Nowy Sącz