Przejdź do treści


Zatrzymano kolejną osobę w sprawie śmiertelnego pobicia 75-letniego mieszkańca Sądecczyzny

Sądeccy policjanci zatrzymali kolejną osobę w związku z sprawą śmiertelnego pobicia 75-letniego mieszkańca Sądecczyzny. Wcześniej w tej sprawie zatrzymanych zostało trzech mężczyzn.

Do pierwszych zatrzymań w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym 75-letniego mieszkańca Sądecczyzny doszło w piątek, 25 sierpnia, na terenie gminy Stary Sącz. Wówczas zatrzymani zostali trzej mężczyźni w wieku 22, 25 i 54 lat. Prowadzone śledztwo pozwoliło na postawienie zarzutów również 21-letniemu mieszkańcowi gminy Piwniczna-Zdrój. Do jego zatrzymania doszło w niedzielę 27 sierpnia.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 22 i 25-latek, a następnie 21-latek usłyszeli zarzuty. 22-letniemu mężczyźnie został przedstawiony zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym (art. 158 § 3 kk), natomiast 21- i 25-latkowi zarzuty zacierania śladów przestępstwa i ukrywania sprawcy pobicia ze skutkiem śmiertelnym (art. 239 kk) oraz posiadania narkotyków (art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii). Decyzją Sądu Rejonowego w Nowym Sączu cała trójka została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. Z kolei zatrzymany 54-letni mieszkaniec gminy Stary Sącz usłyszał od policjantów zarzut posiadania narkotyków, po czym został zwolniony.

Zgodnie z zapisami Kodeksu karnego za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara od roku do 10 lat więzienia.