Przejdź do treści


Zaszczep swoje dziecko przeciw pneumokokom

CM Batorego - foto. facebook.com

Do 30 listopada mieszkańcy Nowego Sącza mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciwko pneumokokom. Ochroń swoje dziecko przed groźnymi bakteriami!
Gdzie odbywają się szczepienia?
Szczepienia dzieci zameldowanych na terenie Nowego Sącza wykonuje Centrum Medyczne “Batorego” Sp. z o.o. przy Al. Batorego 77 w Nowym Sączu. Zapisy na szczepienia przyjmowane są w Poradni Dziecięcej w budynku C lub telefonicznie: 18 442 00 06 wew. 2.
Kto może się zaszczepić?
Ze szczepień mogą skorzystać dzieci urodzone w latach 2013-2016, które nie ukończyły 5 roku życia i są zameldowana w Nowym Sączu. Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dokonuje lekarz. Każde szczepienie przeprowadzone będzie po uzyskaniu zgody rodziców/opiekunów dziecka. Należy pamiętać, że w dniu ustalonego terminu rodzic/opiekun prawny powinien zgłosić się z książeczką zdrowia dziecka.
Kiedy realizowane są szczepienia?
Program bezpłatnych szczepień przeciw pneumokokom będzie realizowany do wyczerpania szczepionek lub do 30 listopada 2018 roku.
Masz pytanie?
W przypadku pytań prosimy o kontakt z Grzegorzem Chochlą – dyrektorem Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00 lub pod numerami telefonu: 18 44 86 780, 18 44 86 790
Program darmowych szczepień jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Miasta Nowy Sącz. Wojewódzkim koordynatorem programu jest Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie, lokalnym – Urząd Miasta Nowego Sącza, który realizuje szczepienia we współpracy z podmiotem leczniczym.
Szczegółowe informacje na stronie: www.profilaktykawmalopolsce.pl