Przejdź do treści


Zaginiony 73-latek z Rytra odnalazł się w Szczawnicy

uczestnicy poszukiwań, obok pojazdy służbowe

Szczęśliwy finał intensywnych poszukiwań zaginionego 73-latka. Okazało się, mieszkaniec Rytra, obywatel Ukrainy, idąc przez góry z Rytra, dotarł do Szczawnicy, gdzie został odnaleziony cały i zdrowy.

Wczesnym wieczorem 14 stycznia policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 73-latka, który wyszedł z domu rano, nie mając przy sobie telefonu komórkowego. Kiedy nie wracał przez kilkanaście godzin, zaniepokojona rodzina postanowiła zwrócić się o pomoc do policjantów.

W działania poszukiwawcze zaangażowani byli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju, Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, ratownicy Grupy Krynickiej, Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Rytrze, Piwnicznej-Zdroju, Głębokiem, Kosarzyskach, wspierani przez Grupę Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz, przedstawicieli gminy Rytro oraz Nadleśnictwa Piwniczna.

Po intensywnych wysiłkach poszukiwawczych, informacja o miejscu przebywania 73-latka została przekazana przez osobę, która przeczytała komunikat o poszukiwaniach. Okazało się, że mężczyzna, idąc przez góry z Rytra, dotarł do Szczawnicy, gdzie został odnaleziony cały i zdrowy.