Przejdź do treści


Z dożywotnim zakazem i na podwójnym gazie

Policja Nowy Sącz - fot. materiały własne

Policja zatrzymała 28-latka, który prowadził motorower mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, jak się później okazała mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

7 października br. około godz. 8:15 w miejscowości Łososina Dolna policjanci realizując własne informacje zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy Łososina Dolna, który kierował motorowerem marki SYM w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna wsiadł za kółko motoroweru, pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych wydanego przez Sąd Rejonowy w Nowym Sączu, w związku z popełnionymi wcześniej przestępstwami przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, polegającymi również na kierowaniu w stanie nietrzeźwości. Teraz 28- latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zgodnie z art. 178a kk grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast jeżeli nietrzeźwy kierujący był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego po alkoholu lub kierował samochodem w stanie nietrzeźwości podczas obowiązywania go zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, zagrożenie karą za to przestępstwo jest zwiększone i wynosi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu