Przejdź do treści

Wzmożone działania sądeckiej Policji podczas Świąt Wielkanocnych

Kontrola drogowa – fot. KMP Nowy Sącz

Święta Wielkanocne to czas radości i spotkań rodzinnych. W tym okresie sądecka policja będzie prowadzała wzmożone działania mające zapewnić bezpieczeństwo na drogach naszego regionu.

Oprócz umundurowanych policjantów, nad naszym bezpieczeństwem będą czuwać także nieumundurowani kryminalni, zwłaszcza z myślą o kieszonkowcach i złodziejach, którzy w tym czasie działają szczególnie aktywnie. Mimo wzmożonych działań policji, pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od naszej rozwagi. Nie dajmy okazji złodziejom i starajmy się spędzić te dni w spokojnej atmosferze.

W dniach 29 marca do 1 kwietnia br. sądecka Policja intensyfikuje swoje działania drogówki z okazji Świąt Wielkanocnych. Na drogach pojawi się większa liczba patroli, które będą nadzorować ruch pojazdów, szczególnie na głównych trasach i drogach wylotowych z Nowego Sącza oraz sądeckich miejscowości. Policjanci podejmą stanowcze interwencje wobec kierowców w stanie nietrzeźwości oraz tych popełniających wykroczenia, które są głównymi przyczynami wypadków, takich jak przekraczanie prędkości czy wymuszanie pierwszeństwa przejazdu. Kontrolowane będzie także przemieszczanie się pojazdów o masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z ograniczeniami ruchu obowiązującymi w wyznaczonych godzinach.

/źródło: KMP Nowy Sącz