Przejdź do treści


Wjechała z czwórką dzieci na przejazd kolejowy mimo opuszczających się zapór

Przejazd kolejowo-drogowy w Młodowie - fot. KMP Nowy Sącz

Mandatem karnym w wysokości 3 tys. złotych została ukarana 46-letnia mieszkanka gminy Podegrodzie, która chcąc przejechać przejazd kolejowy mimo opuszczających się zapór, uszkodziła szlaban i swój samochód.

Do zdarzenia doszło 27 stycznia około godziny 14:30 na przejeździe kolejowym w Młodowie. Mieszkanka gminy Podegrodzie kierująca samochodem osobowym marki Acura, chcąc zdążyć przejechać na drugą stronę przed pociągiem wjechała na przejazd mimo tego, że opuszczały się już zapory. W efekcie kobieta doprowadziła do wyrwania zaczepów szlabanu oraz uszkodzenia swojego samochodu. Swoją bezmyślnością 46-latka naraziła na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również czwórkę swoich dzieci, które wiozła w pojeździe. Na szczęście tym razem nikt nie ucierpiał.

Za wjazd za szlaban i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa, 46-latka została ukarana mandatem w wysokości 3 tys. złotych, a na jej konto trafiło 6 punktów karnych. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny jej pojazdu.

Do podobnego zdarzenia doszło 16 stycznia w miejscowości Wierchomla Wielka. Wówczas policjanci ukarali wysokim mandatem 22-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego, który chciał przejechać przez przejazd kolejowy mimo, że opuszczały się już zapory. Za to wykroczenie młody kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2020 złotych, a na jego konto trafiły 4 punkty karne. Dodatkowo policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, ponieważ opadająca zapora uszkodziła przednią i tylną szybę samochodu.

Zapamiętaj 7 zasad ratujących życie:

 

/źródło: KMP Nowy Sącz