Przejdź do treści

W Starym Sączu powstał Parking Park&Ride

Parking Park&Ride w Starym Sączu

W piątek w Starym Sączu odbyło się oficjalne otwarcie nowego parkingu typu Park&Ride. W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, marszałek Witold Kozłowski oraz parlamentarzyści i  radni Województwa Małopolskiego.

– Witam wszystkich zebranych, a przede wszystkim prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla – powiedział burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. – Pragnę podkreślić, iż MPK Nowy Sącz jest liderem projektu w ramach, którego powstało to miejsce. Jest to inwestycja zlokalizowana w Starym Sączu, jednak swoim działaniem będzie obejmowała całą aglomerację sądecką, a w szczególności Nowy Sącz. Miasto i Gmina Stary Sącz, budując ten dworzec przyczyniło się w pewnym stopniu do rozwiązania problemów komunikacyjnych w naszym regionie.

Bardzo się cieszę, że mogliśmy uczestniczyć w tej inwestycji jako instytucja wspierająca finansowo. Tego rodzaju przedsięwzięcia są realizowane w ramach dużych montaży i to nie tylko finansowych, ale również montaży wykonawczych. Najważniejsze to współpraca wielu różnych podmiotów w realizacji tej pięknej i pożytecznej inwestycji. Kwestie związane z zanieczyszczeniem powietrza traktujemy bardzo poważnie. Ta inwestycja to bardzo dobry krok w bardzo dobrym kierunku – podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

W ramach parkingu Park&Ride  powstało między innymi  130 miejsc postojowych oraz 4 miejsca dla autobusów i busów. Wybudowano również obiekt z poczekalnią, pętlę autobusową z wiatą przystankową, budynek przechowalni dla 22 rowerów i tzw. obiekty małej architektury. Całość jest objęta monitoringiem.

Parking znajduje się przy przystanku komunikacji zbiorowej. Karta parkingowa uprawniająca do pozostawienia tam samochodu będzie wydawana na podstawie zakupionego u przewoźników biletu okresowego lub biletu komunikacji miejskiej.

Łączna wartość projektu wynosi ponad 61 mln zł, a wartość dofinansowania – ponad 40 mln zł.

Inwestycja została zrealizowana w ramach zadania: „Rozbudowa niskoemisyjnego systemu transportu publicznego aglomeracji sądeckiej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

/źródło: malopolska.pl